Koronawirus – zdalna praca w Korporacji TAXI


Koronawirus zmusił wielu z nas do pracy zdalnej z domu. Dla tych którzy do tej pory nie pracowali zdalnie jest to z pewnością duża zmiana. Warto jednak przyjrzeć się bliżej zaletom pracy zdalnej i rozważać ją nawet jako codzienny sposób pracy.

Zdalną pracę w przypadku korporacji taxi najłatwiej jest wdrożyć na dyspozytorni. Jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla średniej wielkości korporacji taxi.

Zalety pracy zdalnej dyspozytorek:

  • Łatwiej jest znaleźć pracownika, gdyż dyspozytorka może pracować z dowolnego miasta (a nawet małej miejscowości lub wioski) w Polsce. Do rozpoczęcia pracy wystarczy dobre połączenie z internetem w domu dyspozytorki oraz komputer lub smartfon (przeczytaj więcej o pracy dyspozytorki na smartfonie).
  • Jeżeli korporacja taxi działa w mieście, w którym oczekiwania pracowników co do wynagrodzenia są wysokie, można tym sposobem poszukać osoby do pracy z miejscowości gdzie jest większe zapotrzebowanie na pracę oraz niższe koszty życia. Jest to obopólna korzyść, gdyż możesz dać szansę na pracę osobie która mieszka w regionie o dużym bezrobociu.
  • Zdalna dyspozytorka pracuje zwykle również na własnym sprzęcie. Nie musisz wobec tego kupować komputera, biurka, telefonu, itp. (do pracy w KOMBO System Taxi wystarczy smartfon, zobacz więcej).

Czy praca zdalna sprawdzi się w każdej korporacji taxi?

  • Najlepiej jest mieć trochę doświadczenia w rekrutacji pracowników, szczególnie jeżeli rozmowa kwalifikacyjna miałaby się odbyć również na odległość.
  • Dobrze jest również kontrolować jakość obsługi klienta, np. możesz odsłuchiwać wybrane rozmowy dyspozytorki z klientem (moduł nagrywania rozmów poprzez VoIP jest dostępny w KOMBO System Taxi).
  • W przypadku bardzo dużych korporacji taxi, może się lepiej sprawdzić tradycyjna dyspozytornia. Zdalna dyspozytornia jest również możliwa, lecz wymaga to już dużej wiedzy z zakresu zdalnej rekrutacji, szkoleń, itd. Zdalne stanowiska dyspozytorskie można natomiast uruchamiać jako stanowiska pomocnicze w dni o dużym natężeniu ruchu, np. w Sylwestra.
  • W przypadku małych korporacji taxi często najlepiej opłaca się całkowicie zrezygnować z dyspozytorni i wdrożyć obsługę zleceń przez kierowców za pomocą Mobilnego Dyspozytora lub poprzez Moduł odbierania połączeń przez kierowców. Pomoc zdalnej dyspozytorki może jednak być optymalna w dni o dużym natężeniu ruchu, np. w soboty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *