Zdalne stanowiska dyspozytorskie w Korporacji TAXI

Zdalne dyspozytorki taxi

Koronawirus zmusił wielu z nas do pracy zdalnej z domu. Dla tych którzy do tej pory nie pracowali zdalnie jest to z pewnością duża zmiana. Warto jednak przyjrzeć się bliżej zaletom pracy zdalnej i rozważyć ją nawet jako codzienny sposób pracy.

Zdalną pracę w przypadku korporacji taxi można łatwo wdrożyć na dyspozytorni, jeżeli korporacja korzysta z systemu taxi, który przewiduje taką możliwość (zobacz: KOMBO System Taxi).

Zalety pracy zdalnej dyspozytorek:

  • Praca zdalna może być tak samo jak i nawet bardziej efektywna niż tradycyjna dyspozytornia. Pozwala korporacji na elastyczne zarządzanie czasem pracy oraz daje możliwość szybkiego włączenia do pracy dodatkowej dyspozytorki w ramach zapotrzebowania, również na krótki okres (np. 2 godziny), gdyż Dyspozytorka nie musi tracić czasu na dojazdy.
  • Łatwiej jest znaleźć pracownika, gdyż dyspozytorka może pracować z dowolnego miasta (a nawet małej miejscowości lub wioski) w Polsce. Do rozpoczęcia pracy wystarczy dobre połączenie z internetem w domu dyspozytorki oraz komputer lub smartfon (przeczytaj więcej o pracy dyspozytorki na smartfonie).
  • Praca zdalna pozwala również zaoszczędzić na kosztach zatrudnienia. Jeżeli korporacja taxi działa w mieście, w którym oczekiwania pracowników co do wynagrodzenia są wysokie, można tym sposobem poszukać osoby do pracy z miejscowości, w której jest większe zapotrzebowanie na pracę oraz niższe koszty życia. Jest to obopólna korzyść, gdyż możesz dać szansę na pracę osobie która mieszka w regionie o dużym bezrobociu.
  • Dzięki pracy zdalnej możesz również zaoszczędzić na kosztach wyposażenia stanowiska pracy. Zdalna dyspozytorka pracuje zwykle na własnym sprzęcie. Nie musisz wobec tego kupować komputera, biurka, telefonu, itp. (do pracy w KOMBO System Taxi wystarczy smartfon, zobacz więcej).

Zdalna dyspozytornia taxi?

Zaoszczędzić na kosztach dyspozytorni!

Dyspozytorki mogą pracować z domu co obniża koszty i ułatwia ustalanie grafiku.

Czy praca zdalna sprawdzi się w każdej korporacji taxi?

  • Zdalne stanowiska dyspozytorskie sprawdzą się dobrze w każdej korporacji, która zatrudnia dyspozytorki.
  • Warto mieć trochę doświadczenia w rekrutacji pracowników, szczególnie jeżeli rozmowa kwalifikacyjna miałaby się odbyć również na odległość.
  • Dobrze jest również kontrolować jakość obsługi klienta, np. możesz odsłuchiwać wybrane rozmowy dyspozytorki z klientem (moduł nagrywania rozmów poprzez VoIP jest dostępny w KOMBO System Taxi).
  • W przypadku małych korporacji taxi często najlepiej opłaca się całkowicie zrezygnować z dyspozytorni i wdrożyć obsługę zleceń przez kierowców, np. za pomocą Mobilnego Dyspozytora lub poprzez Moduł telefonicznego przyjmowania zleceń przez kierowców. Pomoc zdalnej dyspozytorki może jednak być optymalna w dni o dużym natężeniu ruchu, np. w soboty.

Zdalna dyspozytornia taxi?

Zaoszczędzić na kosztach dyspozytorni!

Dyspozytorki mogą pracować z domu co obniża koszty i ułatwia ustalanie grafiku.